Manicure tytanowy – atrakcyjna stylizacja i wzmocnienie paznokci

Tytanowe paznokcie w Polsce są nowością, której warto przyjrzeć się bliżej. Stanowią konkurencję dla popularnych paznokci hybrydowych i akrylowych, ponieważ umożliwiają stworzenie pięknej stylizacji, a przy tym wzmacniają płytkę paznokcia.

Na czym polega manicure tytanowy?
Składniki produktów do paznokci tytanowych
Zalety manicure tytanowego
Wady manicure tytanowego
Paznokcie tytanowe krok po kroku
Jak ściągnąć paznokcie tytanowe
Przykładowe tytanowe stylizacje

Na czym polega manicure tytanowy?

Manicure jest polecany także do kruchych i zniszczonych paznokci, ponieważ opiera się na działaniu specjalnej bazy podkładowej, czyli tzw. gel base. Baza zawiera kompleks substancji odżywczych, który wnika w jej strukturę, zapewniając silne wzmocnienie i regenerację. Aby wykonać paznokcie tytanowe, potrzebne są również kolorowe pudry, które budują twardą powierzchnię i są szybkoschnące. Do utwardzenia pudrów nie trzeba dysponować lampą UV lub LED, przez co tytanowe paznokcie zyskują przewagę nad ich wersją hybrydową.

Składniki produktów do paznokci tytanowych

Produkty, które są stosowane w manicurze tytanowym są wzbogacone o takie składniki jak: wapń, witaminy z grupy B, witaminy A i E oraz witaminę D. Preparaty powstają na bazie tlenku tytanu wzbogaconego o polimer akrylowy, dzięki czemu paznokcie tytanowe są niezwykle trwałe. Do pudrów jest dodawany nadtlenek benzoilu o działaniu dezynfekującym, dzięki czemu są one bezpieczne. Występują w ponad 300 odcieniach i są przeznaczone do wielokrotnego użytku.
Jakie są zalety manicure tytanowego?

Dzięki tytanowemu manicure płytka pozostaje naturalnie cienka, a paznokcie odzyskują doskonałą kondycję i blask. Jest to idealny sposób, aby je wzmocnić. Kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie odchodzą w niepamięć ze względu na dostarczanie im wielu cennych składników odżywczych. Za pomocą manicure tytanowego zyskuje się idealnie wypielęgnowane paznokcie, które zachwycają kolorami. Tytanowa baza zapewnia trwałość przez 4-6 tygodni w zależności od szybkości przyrostu paznokci. Na dodatek paznokcie tytanowe można wykonać w czasie 40-50 minut i nie trzeba posiadać żadnej lampy do utwardzania nałożonych preparatów, dlatego jest to metoda polecana do samodzielnego stosowania. Dostępna gama kolorystyczna sprawia, że można kreować bajeczne stylizacje, a nawet zrobić french manicure. Tytanowe rozwiązanie jest odpowiednie zarówno w przypadku krótkich, jak i długich paznokci. Długotrwałe korzystanie z manicure tytanowego działa wzmacniająco na płytkę i chroni ją przed przebarwieniami.

Jakie są wady manicure tytanowego?

Na tytanowe paznokcie niestety trzeba wydać więcej pieniędzy niż na inne rodzaje manicure, ale biorąc pod uwagę ich trwałość, ten mankament zostaje zrekompensowany. Nieestetyczny efekt przebarwień może powstawać w rezultacie osadzania się pudru na niezadbanych skórkach wokół paznokci, dlatego zaleca się ich systematyczną pielęgnację, a przede wszystkim staranne nawilżenie.

Jak zrobić paznokcie tytanowe krok po kroku?

Krok 1

Paznokciom nadajemy pożądany kształt – skracamy je i opiłowujemy, a skórki wokół nich usuwamy. Płytkę każdego paznokcia należy zmatowić i odtłuścić, używając bazy podkładowej.

Krok 2

Palce należy kolejno umieścić w pojemniczkach z kolorowym pudrem, tak żeby dobrze oblepił paznokcie. Proszek wysycha właściwie natychmiast. Po zaschnięciu pierwszej warstwy kontynuujemy manicure tytanowy, ponownie wkładając paznokcie do pudru. Dzięki temu efekt zostaje dobrze utrwalony.

Krok 3

Oczyszczamy palce i skórki z pozostałości pudru. W tym celu warto skorzystać z pędzelka do makijażu. Aby paznokcie tytanowe były gotowe, trzeba jeszcze pokryć je topem w postaci nabłyszczającego żelu, tzw. gel top. Na samym końcu aplikuje się utwardzacz, czyli tzw. sealer. Sprawia, że manicure uzyskuje odpowiednią trwałość. Powoduje staranne osuszenie pudru. Paznokcie należy jeszcze posmarować oliwką.

W jaki sposób usunąć manicure tytanowy?

Manicure tytanowy nie przysparza problemów podczas usuwania. Ściąga się go w ten sam sposób co paznokcie hybrydowe. Potrzebny jest aceton, w którym zanurzamy waciki. Dobrze nasączone waciki przykładamy do każdego z paznokci i następnie zawijamy w folię aluminiową.Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Paznokcie tytanowe zdjęcia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Manicure tytanowy – atrakcyjna stylizacja i wzmocnienie paznokci
4.4 (88%) 5 ocens

2 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *