Ombre na paznokciach krok po kroku

Po modzie na włosy w stylu ombre przyszedł czas na paznokcie. Prostym sposobem można własnoręcznie wykonać wyjątkowy manicure, w którym kolory lakieru wzajemnie się przenikają, zapewniając fantastyczny cieniowany efekt.

Akcesoria potrzebne do zrobienia ombre na paznokciach

Rozpoczynając przygodę z ombre na paznokciach, trzeba uzbroić się w cierpliwość i wygospodarować nieco wolnego czasu. Z każdym kolejnym razem ombre na paznokciach będzie się prezentować coraz lepiej. Przed przystąpieniem do działania należy przygotować sobie niezbędne akcesoria. Przyda się oliwka, wazelina lub tłusty krem, którym będzie można posmarować skórę wokół paznokci, ponieważ podczas nanoszenia lakieru łatwo się pobrudzić. Do odtłuszczenia płytki paznokci przyda się zmywacz do paznokci lub specjalny płyn do tego celu. Należy wyposażyć się w bazę pod lakier i zestaw kolorowych lakierów. Lakiery mogą być w różnych kolorach, ale powinny mieć zróżnicowane odcienie – jaśniejsze i ciemniejsze. Cudownie prezentują się również paznokcie ombre w jednym kolorze, ale urozmaiconych odcieniach. Do wykończenia paznokci potrzebny będzie utwardzacz do lakieru. Najważniejsza jest jednak gąbka do rozcierania lakierów. Może to być gąbka kosmetyczna – w przypadku małych gąbeczek przyda się kilka, ponieważ każda będzie służyła do nałożenia innego koloru. Można również posłużyć się gąbką kąpielową lub kuchenną i pociąć ją na kilka kawałków. Przeczytaj poniższą instrukcję, jak zrobić ombre na paznokciach.Paznokcie w nowej odsłonie – ombre na paznokciach krok po kroku

Krok 1

Skórkę wokół paznokci posmaruj tłustym kremem lub oliwką. Płytkę odtłuść specjalnym preparatem lub zmywaczem. Nałóż bazę pod lakier, która ochroni płytkę przed przebarwieniami.

Krok 2

Wybierz najjaśniejszy kolor spośród przygotowanych lakierów i nałóż dwie warstwy na paznokcie. To podstawa, aby ombre na paznokciach prezentowało się wyjątkowo.

Krok 3

W trzecim kroku rozpoczynamy właściwą pracę nad ombre na paznokciach. Sięgnij po gąbeczkę i zwilż ją w zimnej wodzie, dzięki czemu nie wchłonie nadmiernej ilości lakieru. Teraz nałóż na nią niewielką ilość wybranego lakieru i nakładaj na kolejne paznokcie mniej więcej od połowy ich długości. Lakier powinien być tak rozcierany, aby powstawały delikatne cienie.

Krok 4

Nałóż na gąbkę lakier w ciemniejszym odcieniu i nałóż go na mniejszej powierzchni, ale w niższej części paznokcia. Czynność można powtarzać kilkakrotnie z kolejnymi kolorami i odcieniami lakierów w zależności od oczekiwanego efektu. Pamiętaj, aby każda warstwa lakieru dobrze zaschła zanim nałożysz kolejną.

Krok 5

Modne paznokcie ombre muszą być atrakcyjnie wykończone, dlatego na końcówkę paznokci zaaplikuj najciemniejszy lakier.

Krok 6

Na samy końcu pomaluj paznokcie utwardzaczem, aby wygładzić ich powierzchnię i dobrze je zabezpieczyć.

Ombre na paznokciach hybrydowych zdjęcia

 


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Ombre na paznokciach krok po kroku
4.6 (92%) 5 ocens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *