Lakiery hybrydowe CND Shellac

Lakiery hybrydowe Shellac to pierwszy na świecie produkt renomowanej firmy CND. Zanim produkt został wprowadzony na rynek do dystrybucji, prace nad nim trwały 5 lat co pozwoliło na precyzyjne dopracowanie produktu. Shellac nakładany jest jak lakier do paznokci w kolejności: lakier podkładowy, lakier kolorowy, top coat – każda warstwa utwardzana jest przy użyciu lampy UV lub LED, bez potrzeby matowienia naturalnej płytki paznokcia. Stylizacja pozostaje bez skazy, o lśniącym i nasyconym kolorze przez 14 dni. Stylizacje usuwamy w przeciągu kliku minut, produkt w pełni rozpuszczalny, bez potrzeby piłowania płytki paznokcia. Czas potrzebny do wyschnięcia produktu jest minimalny.

Shellac jest bezpieczny dla paznokci  i trwały 

Produkty z serii Shellac są hipoalergiczne oraz „3-free” oznacza to, że produkty są wolne od formaldehydu*, toluenu** i DBP***. Hybrydy Shellac są elastyczne jak zwykły lakier, zapewniają naturalny wygląd jednocześnie zapewniają ochronę paznokci poprzez elastyczne, lustrzane wykończenie. Stylizacja nie ulega zmatowieniu ani też odpryskiwaniu nawet podczas wykonywaniu codziennych prac domowych.

Duży wybór kolorów CND Shellac

Bogata gama kolorystyczna produktu zapewnia na wykonanie nieskończonej liczby stylizacji w sposób w pełni profesjonalny, przy zapewnieniu bezpieczeństwa i pięknego wyglądu paznokci.
Hybryda Shellac sprzedawana jest w jednej pojemności 7,3 ml a jego cena uzależniona jest od aktualnie trwających akcji promocyjnych oraz przynależności do kolekcji. Dystrybutorem CND Shellac na Polskę  jest firma Ekert https://sklep.ekertnails.pl/77-shellac-cnd
*FORMALDEHYD
Inaczej aldehyd mrówkowy bądź metanal, jest to chemiczny związek organiczny, który w warunkach normalnych jest gazem o bardzo charakterystycznym, duszącym zapachu. Najbardziej znaną formą formaldehydu jest jego 40% roztwór wodny zwany formaliną, która jest substancją konserwującą. Formaldehyd ma działanie cytoksyczne (inaczej trujące), rakotwórcze i alergizujące, powodując często wysypkę i uczulenie zarówno na paznokciach jak i w miejscach ciała które miały styczność z tym produktem.
**TOLUEN
Poprawna nazwa to metylobenzen. Jest to chemiczny związek organiczny z grupy węglowodorów aromatycznych, stosowany często jako rozpuszczalnik. Toluen jest bezbarwną cieczą o intensywnym, w miarę przyjemnym zapachu. W lakierach do paznokci pełni funkcję rozcieńczalnika i składnika modyfikującego. Jest on szkodliwy dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego i immunologicznego, nerek i wątroby.
***DBP
Czyli ftalan dibutylu. Jest to chemiczny związek organiczny, ester dibutylowy kwasu ftalowego. DBP w temperaturze pokojowej jest bezbarwną lub bladożółtą cieczą, mającą słabą woń estru i silny, gorzki smak. Wykorzystuje się go w niektórych produktach higieny osobistej, w szczególności do czyszczenia paznokci. Przyjmuje się, że ftalany mają wykazują nieznaczną ostrą toksyczność. Mają działanie rakotwórcze i powodujące alergię.

Lakiery hybrydowe CND Shellac
4.6 (92%) 5 ocens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *