Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach krok po kroku

Na paznokciach pojawiają się różne zdobienia, ale jednym z ostatnich przebojów jest tzw. efekt syrenki na paznokciach uzyskiwany przy pomocy specjalnego opalizującego pyłku. Prostym sposobem można odmienić wygląd paznokci. Jak nakładać pyłek na hybrydy? Przedstawiamy instrukcję umożliwiającą osiągnięcie najlepszych efektów.

Na czym polega tajemnica magicznego efektu syrenki na paznokciach?

Jeśli nie wiesz, jak zrobić efekt syrenki na paznokciach zacznij od wyboru oryginalnego pyłku. Na rynku dostępnych jest wiele produktów o charakterze pyłku, ale nie wszystkie są wysokiej jakości. Należy pamiętać, że nie jest to zwykły brokat, lecz bardzo drobno zmielony produkt zamknięty w niewielkim pojemniczku, który bardziej przypomina cienie do powiek. Ponadto w świetle przybiera konkretny kolor. Dostępne są pyłki mieniące odcieniami złota, zieleni lub różu. Można wybrać również pyłki holograficzne. Dzięki ich zastosowaniu paznokcie zyskują nowe oblicze. Osoby, które potrafią samodzielnie wykonać manicure hybrydowy nie będą miały żadnego problemu, aby we właściwy sposób zaaplikować pyłek. Rezultat, jaki zapewniają paznokcie hybrydowe efekt syrenki jest zachwycający i wręcz stworzony, aby korzystać z niego podczas różnych okazji. Aby wyczarować interesującą stylizację, oprócz pyłku należy wybrać kolor lakieru zgodny z własnymi upodobaniami. Pyłek prezentuje się wyjątkowo na każdym kolorze.Instrukcja nakładania pyłku w kolejnych krokach

Krok 1

W pierwszej kolejności trzeba zadbać o paznokcie hybrydowe. Tradycyjnie najpierw nakłada się bazę i utwardza ją pod lampą. Następnie nakłada się dwie warstwy wybranego kolorowego lakieru i ponownie utwardza pod lampą. Nie przemywamy cleanerem.

Krok 2

Teraz czas na najważniejszy krok, aby osiągnąć efekt syrenki na paznokciach. Na utwardzony pod lampą lakier aplikujemy pyłek w taki sposób jakbyśmy przykładali stempel. Najwygodniej nakładać pyłek palcem i delikatnie wetrzeć go w powierzchnię lakieru. Można to zrobić też, wykonując koliste ruchy.

Krok 3

Przy pomocy szczoteczki usuwamy pozostałości pyłku, które nie przywarły do warstwy lakieru. Czynność wykonujemy ruchem omiatającym. W ten sposób uzyskujemy perfekcyjny efekt syrenki na paznokciach.

Krok 4

Gdy pyłek pokrywa już płytkę paznokcia, należy nałożyć top i utwardzić go pod lampą. Na samym końcu przemywamy jego powierzchnię cleanerem.

Jak widać uzyskanie fantastycznego efektu, który przykuwa uwagę nie stanowi skomplikowanego zadania. Wystarczy na odpowiednim etapie wykonywania paznokci  zaaplikować pyłek.

Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach krok po kroku
4.3 (85%) 4 ocens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *