Jak piłować paznokcie? i który pilnik wybrać?

 

Bazę atrakcyjnego wyglądu paznokci stanowi nadanie im odpowiedniego kształtu. Ich skracanie przy pomocy cążek lub nożyczek odchodzi do lamusa – najlepsze efekty uzyskuje się przy pomocy pilniczków.

Modelowanie paznokci – jak nadać kształt paznokciom?

Przy pomocy pilniczków paznokcie można perfekcyjnie wymodelować. Kształt płytki powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji, ale także należy uwzględnić kwestie praktyczne. Osobom, które pracują fizycznie lub uprawiają sport z reguły przeszkadzają długie i zakończone w szpic paznokcie. Zawsze warto postawić na bardziej naturalne okrągłe i owalne kształty.

Paznokcie okrągłe

jak zrobić paznokcie okrągłe Mocno zaokrąglone paznokcie są krótkie i idealnie sprawdzają się w przypadku osób zajmujących się często pracami ręcznymi. Ładną linię paznokcia łatwo uzyskać, opiłowując go zgodnie z linią opuszka palca. Piłowanie zaleca się rozpocząć od kwadratowego kształtu. Jest to propozycja, która sprawdza się w przypadku kruchych i łamliwych paznokci.

 

Paznokcie owalne

jak piłować paznokcie na owalOwalny kształt paznokcia stanowi kwintesencję elegancji. Jest to ponadczasowa klasyka, która pięknie prezentuje się na każdych dłoniach. Szczególnie polecana osobom o większych dłoniach. Zaokrąglony łuk paznokcia sprawia, że paznokcie wyglądają subtelniej, dlatego owalna forma jest odpowiednia dla wszystkich z naturalnie szeroką płytką paznokcia. Pozostaje pytanie, jak piłować paznokcie na owal? Ważne jest staranne opiłowanie boków paznokcia i zakończenie go delikatnym łukiem.

Paznokcie migdałki

jak piłować paznokcie na migdałkiTrzeba wiedzieć, jak zrobić paznokcie na migdałki, ponieważ w przeciwnym razie może wyjść tradycyjny bardziej owalny kształt. Należy opiłować ich boki pod kątem, a na końcu złagodzić ostre zakończenie. Osoby, które nie mają wprawy powinny nadawać paznokciom formę migdału, gdy są jeszcze krótkie. W miarę ich wzrostu łatwo będzie osiągnąć nienaganny rezultat. Kształt jest rekomendowany w przypadku nieco kanciastych i dużych dłoni.

 

Paznokcie w szpic

jak piłować paznokcie na szpicEkstrawaganckim i jednocześnie modnym pomysłem jest nadawanie paznokciom wyraźnej spiczastej formy. Niestety ten kształt nie zalicza się do praktycznych. Utrudnia wykonywanie niektórych czynności takich jak zakładanie rajstop. Na naturalnej płytce paznokcia trudno uzyskać taki kształt. Można próbować w przypadku długich i mocnych paznokci. A jak piłować paznokcie w szpic? Po prostu trzeba mocno spiłować boki paznokcia na skos tak, aby skosy były równe. Wówczas powstanie ostre zakończenie.

Paznokcie kwadratowe

opiłowanie paznokci na kwadratKwadratowy kształt paznokci najładniej wygląda u właścicielek długich palców. Paznokcie powinny być przynajmniej średniej długości. W pierwszej kolejności należy spiłować boki płytki, a następnie górną część paznokcia do uzyskania równego wykończenia i kantów po obu stronach. Świetnie się prezentują z francuskim manicurem. 

Rodzaje pilniczków do paznokci – który wybrać?

Wyposażenie w wiedzę na temat kształtów paznokci to dopiero pierwszy krok na drodze do ich atrakcyjnej prezencji. Równie ważny jest wybór pilniczka, który ułatwia doprowadzenie ich do idealnego stanu – dobrze dobrany chroni płytkę paznokcia przed uszkodzeniami.

Pilniczki metalowe

Metalowe pilniczki nadal są popularne, ponieważ jako pierwsze pojawiły się na rynku i są wytrzymałe. Pozwalają na szybkie i wygodne osiągnięcie docelowego kształtu dzięki warstwie trącej złożonej z opiłków stali szlachetnej. Wystarczy je regularnie dezynfekować, aby służyły nawet przez kilka lat. Świetnie sprawdzają się w przypadku sztucznych paznokci. Niestety stosowanie pilniczków metalowych do naturalnych paznokci prowadzi do ich rozdwajania.

Pilniczki papierowe

Pilniczki papierowe do paznokciPilniczki papierowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są bardziej przyjazne dla paznokci niż metalowe, a na dodatek są niedrogie. Można nimi piłować paznokcie naturalne i sztuczne. Ważne, aby wybrać odpowiednią ziarnistość pilnika. Do naturalnej płytki rekomendowany jest pilnik o gradacji 200. Im większa gradacja, tym delikatniejsze działanie pilniczka.

Pilniczki szklane

szklane pilniczki do paznokciSzklane pilniczki są podatne na uszkodzenia, ale jeśli się o nie dba i czyści wodą z mydłem można ich używać przez długie lata. Kosztują więcej niż metalowe i papierowe, ale jest to dobra inwestycja, ponieważ nie powodują rozdwajania paznokci, nawet gdy pilnik jest przesuwany po paznokciach w obu kierunkach. Zwiększają gładkość krawędzi.

Pilniczki kamienne

Pilniczki kamienne do paznokciPilniczki kamienne doskonale zamykają łuski na brzegu paznokcia, co przeciwdziała ich rozdwajaniu się i zmniejsza łamliwość. Działają w delikatny sposób. Mogą być wykorzystywane do usuwania skórek z powierzchni płytki.

Pilniczki szafirowe

Pilniczki szafirowe do paznokciPilniczki szafirowe chronią płytkę paznokcia przed rozwarstwianiem. Ich powierzchnia nie jest chropowata, dzięki czemu delikatnie traktują paznokcie. Wyglądają podobnie jak pilniki metalowe, ale powierzchnia ścierna jest pokryta szafirem.

 

Ziarnistość pilników do paznokci

  • pilnik 80 – pilnik o powierzchni gruboziarnistej. Pilnik ten służy do zdzierania twardych i grubych powierzchni z paznokci . Pilniczka można również używać  do usuwania zrogowaciałą skórę na stopach.
  • pilnik 100 – pilnik o powierzchni średnioziarnistej. Tym rodzajem pilniczka skracasz paznokcie, nadajesz mu kształt. Można nim piłować twardsze paznokcie naturalne dłoni i stóp.
  • pilnik 180 – pilnik o powierzchni drobnoziarnistej. Takim pilnikiem możesz nadawać ostateczny kształt przedłużonym paznokciom, możesz spiłować próg tipsa albo przy uzupełnieniach paznokci akrylem albo żelem. Możesz nim również skrócić paznokcie naturalne.
  • pilnik 240 – pilnik o delikatnej powierzchni. Pilniczkiem 240 możesz matować  i piłować paznokcie naturalne.Kształty pilników – dostosuj pilnik do swoich potrzeb

Pilnik prosty

Pilnik prosty do paznokciJest pilnikiem o uniwersalnym charakterze z reguły wykorzystywanym do skracania paznokci i nadawania im właściwego kształtu.

Pilnik banan

Pilnik banan do paznokciMa zaokrąglony, wygięty w łuk kształt banana. Łatwo się nim manewruje. Umożliwia m.in. dokładne usunięcie skórek.

Pilnik o kształcie półksiężyca

Pilnik o kształcie półksiężyca do paznokciStanowi hybrydę pilnika prostego i bananowego – z jednej strony jest zupełnie prosty, a z drugiej zaokrąglony, dzięki czemu znajduje wszechstronne zastosowanie.

Blok

blok polerski do paznokci To rodzaj sprężystej kostki do matowienia i polerowania powierzchni paznokci. Wykorzystuje się go przy przedłużaniu paznokci.

 

 

Zadbaj o ładny wygląd paznokci – zasady, których warto przestrzegać

Paznokcie najlepiej piłować, opierając je np. o blat stołu i trzymając pilnik prostopadle do nich. Nie zaleca się wykonywania manicure po kąpieli, gdy paznokcie są miękkie i podatne na uszkodzenia. Najłatwiej nadać im perfekcyjny kształt zanim zmyje się lakier, ponieważ są wtedy odpowiednio twarde. Używając pilników metalowych, piłuj paznokcie tylko w jedną stronę, aby zapobiec ich rozdwajaniu. W perfekcyjnym manicure najpierw opiłowuje się paznokcie, a potem namacza je, oczyszcza i usuwa skórki. Na koniec warto zamoczyć dłonie w wodzie, co uwydatni niedociągnięcia takie jak nieusunięte mikroskopijne płatki wystające spod paznokci.Zapisz

Jak piłować paznokcie? i który pilnik wybrać?
4.3 (86.67%) 3 ocens

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *